וירוס כופר

טיפול בוירוס כופר – למה כדאי ישר לפנות למומחים?

מתקפות הסייבר הולכות וגוברות לאורך השנים ואף אחד אינו חסין לגמרי. אנשים רבים מתקינים את האנטי ווירוס הכי חדש שקיים, בעלי עסקים אפילו משקיעים בגיבוי הקבצים בענן ומשלמים למתכנתים לשפר את מערך האבטחה של המידע בעסק. וירוס כופר הוא וירוס שיכול להפיל את העסק שלכם במידה ואתם לא מטפלים בו נכון ובמהירות ולכן חשוב מאוד ישר לפנות למומחים בתחום לטיפול בבעיה.

רוצה לקבל הצעה?

כל מה שצריך זה למלא את הטופס המצורף ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם להתקשר: 052-9095448

מה עושה וירוס כופר?

וירוס כופר כשמו כן הוא – הוא וירוס המושתל במחשב ובמערכת שלכם, נועל את הקבצים בו ואינו מאפשר לעסק לעבוד ולהתנהל דרך מחשבי ומערכות העסק עד אשר ישולם כופר. מדובר באחד הווירוסים הנפוצים ביותר כיום וחברות אבטחה ומערכות מחשוב מטפלות בו כמעט על בסיס יומי עבור לקוחותיה. הווירוס נועל את הקבצים לשימוש ואת מפתח ההצפנה של הקבצים תוכלו לקבל רק בעת תשלום הכופר. 

כיצד הוא מגיע אל המחשב שלנו?

בדרך כלל וירוס שכזה יכול להגיע באמצעות לחיצה על קישור מסוים או פתיחה של מייל זדוני והורדה של קבצים מצורפים למחשב אך יש גם דרכים נוספים. תהליך ההצפנה הוא ארוך יחסית ולכן מומלץ לכבות את המחשב איך שאתם מתחילים לזהות פעילות חשודה כדי שכמה שפחות קבצים יוצפנו. כאשר מדובר במערכת שלכם בענן חשוב שיהיה לכם גיבוי של קבצי המערכת. 

אילו קבצים יכולים להיפגע מהווירוס?

כל סוגי הקבצים כמעט במחשב שלכם יכולים להיפגע מהווירוס, החל מקבצי אופיס, קבצי RAR, קבצי ZIP, קבצי טקסט, תמונות, סרטונים, שירים ועוד. 

מה עושים במקרה כזה?

פונים על חברת אבטחה ומערכות מחשוב מקצועית שתלווה אתכם בתהליך, כמו אקסיטו מחשוב ענן. תחילה החברה תנסה לטפל בניקוי המערכת והמחשבים שלכם באופן ידני על ידי ניקוי קבצי הווירוס מהמערכת ושחזור הקבצים. במידה וזה לא יתאפשר תנסה מספר טכניקות מתקדמות לשחזור הקבצים ובמידה וגם זה לא יוכל להתבצע לא יהיה מנוס מלשלם את הכופר כדי לשחרר את הקבצים.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *